REJS JACHTEM MOTOROWYM Z KAZIMIERZA DOLNEGO DO GIŻYCKA

 
7 – 16 września 2012r.
W poniedziałek (10.09.2012) wodowskazy na Wiśle w Warszawie pokazywały jedynie 62 cm. Tak mało wody nie było tu odkąd prowadzone są obserwacje stanu rzeki, a więc od 1799 roku. Aż dziewięć dni zajęło członkom klubu KTŻ Szkwał z Giżycka przepłynięcie ponad 500-kilometrowej trasy jachtem motorowym Weekend 820 z firmy czarterowej Galindia.

Zobacz pełną fotorelację z rejsu…

 


Rejs Weekendem 820 z Augustowa do Giżycka.

Pokonanie liczącej ponad 370 kilometrów drogi wodnej zajęło nieco ponad tydzień. Szlak wodny prowadził z Augustowa kanałem Augustowskim, poprzez Biebrzański Park Narodowy, rzeki: Biebrzę, Narew, Pisę – na szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Zobacz pełną fotorelację z rejsu…

 


Morsy i Żeglarze czyli pod żaglami w grudniu

Na Mazurach pojawiły się pierwsze mrozy. Według synoptyków jeszcze przed świętami temperatura ma spaść poniżej -25 stopni Celsjusza. Nie brakuje jednak wodomaniaków, którzy puste jeziora i przygodę cenią wyżej niż ciepły kąt przy kominku…

Zobacz pełną fotorelację z rejsu…

 


Pętla Żuław

Mazurskie firmy czarterowe coraz częściej czarterują też swoje jachty w innych regionach Polski. W dniach 15-19 września 2010 – giżycka załoga z KTŻ Szkwał przepłynęła jachtem motorowym Weekend 820 z firmy czarterowej Galindia trasę Pętli Żuław, odwiedzając przy okazji Kąty Rybackie na Zalewie Wiślanym.

Było to drugie podejście do pokonania Petli Żuław. W czerwcu 2010, ze względu na wysoki stan wody w Wiśle (zamknięte wrota przeciwpowodziowe na śluzach Biała Góra i Gdańska Głowa), rejsu nie udało się zrealizować….

Zobacz pełną fotorelację z rejsu…

 


POJEZIERZE IŁAWSKIE

Celem naszej wyprawy, było zwiedzenie Pojezierza Iławskiego i części Kanału Elbląskiego, przed jego remontem za unijne pieniądze, który potrwa trzy lata i zakończy się do grudnia 2014 roku. W ciagu tygodnia przepłyneliśmy jachtem motorowym Weekend 820 z firmy czarterowej Galindia ponad 250 kilometrów. Załoga to członkowie klubu KTŻ Szkwał z Giżycka. Jacht wodowaliśmy w Klubie Żeglarskim Ostróda.

Zobacz pełną fotorelację z rejsu…